Vēsture

No kluba vēstures: IX Skolu jaunatnes Dziesmu un Deju svētku noslēguma koncertā “Laika upē – es”, 2005 gadā, piedalījās arī Priedaines jahtkluba, tagadējā JBK “Jūrmala” jaunie burātāji un treneri.

https://www.facebook.com/watch/?v=597609850346630

Jūrmala ir pilsēta ar senām burāšanas tradīcijām. Jau pirms kara Jūrmalā darbojās trīs jahtklubi, regulāri tika rīkotas dažāda līmeņa sacensības. Padomju laikā ŪBS „Daugava” Lielupē ilgus gadus darbojās burāšanas sekcija. Te savas pirmās iemaņas pie tereneriem R.Vikmaņa, E. Terjohina un Maijas Plukšas apguva arī tagadējie JBK “Jūrmala” treneri Ināra un Juris Aiļi.

Neatkarības gadu sākumā gan treneru trūkuma, gan finansiālo un mantisko attiecību peripetijās bērnu burāšanas apmācība Latvijas jahtklubā tika pārtraukta. Ar burāšanas entuziastu palīdzību, bijušajā zvejnieku kolhoza teritorijā tika atvērta burāšanas sekcija. 90 gadu vidū treneris Aigars Andrejsons un bērnu vecāki, paši saviem spēkiem un finansiālajiem līdzekļiem, veda bērnus uz sacīkstēm un rūpējās par materiālo daļu. Dažas “Optimist” klases laivas tika iegūtas ar LZS un sponsora “Latvijas Gāze” atbalstu.

No 2002. gada Jūrmalā, ar Jūrmalas Domes un Priedaines jahtkluba atbalstu sākās nopietni burāšanas treniņi, 2003. gadā tika nodibināta Jūrmalas Burāšanas skola, kurā trenējās bērni un jaunieši no Jūrmalas, Rīgas un Rīgas rajona. Mūsu bijušo audzēkņu vidū ir daudz Latvijas Čempionātu un Latvijas Olimpiāžu vairākkārtēju uzvarētāju, kuri ir nesuši Latvijas vārdu arī pasaulē. Anna Aile, Ivo Ailis, Artis Bērziņš, Ella Spuriņa, Ieva Plāte, Ēriks Ruģelis, Rūdolfs Bodnieks, Kristaps Grunte, Rūta Eistreiķe, Raitis Rauza, Ēriks un Ričards Zvilnas, Anna Vernere, Estere Kumpiņa, Agate Einause.

gadā Jūrmalas Dome Burāšanas skolu reorganizēja un pievienoja Jūrmalas Sporta skolai, kuras sastāvā darbojamies arī šobrīd. 2017.gadā pārstājām pārstāvēt Priedaines jahtklubu un šobrīd biedrība darbojas ar nosaukumu Jauniešu Burāšanas klubs “Jūrmala”.
Jau 18 gadus visas vasaras garumā klubs katru trešdienu rīko “2stundu” regati, dodot iespēju apgūt sacensību pieredzi visiem jaunajiem burātājiem. Kluba burātāji regulāri piedalās visās Latvijas Kausa un vairākās starptautiskajās sacensībās.

Latvijas Čempionāts burāšanā 2017. Ķīšezers. Otrā diena.

Rojas lielā balva 2017