Campionato di distretto – Trofeo Paola, jeb kā neparedzēti piedalījāmies sacensībās kopā ar burāšanas leģendu

Facebook
Twitter
WhatsApp
E-pasts

Jauniešu burāšanas kluba “Jūrmala” burātājas regatē Campionato di distretto Trofeo Paola Itālijā, 4.-7.novembrī, 2021

Viss sākās ar to, ka mēs (Alise Riekstiņa un Marta Kaugare) braucām uz Gardas ezeru novembra sākumā ar domu vismaz 4 dienas patrenēties ar kādu brīvdienu pa vidu. Taču jau pirmajā dienā, kad nokļuvām Gardā uzzinājām, ka tajā pašā laikā notiks sacensības Campionato di distretto – Trofeo Paola. Tā nu sākotnējā plāna vietā,  otrdien un trešdien trenējāmies un no ceturtdienas līdz svētdienai piedalījāmies ļoti aukstās un grūtās sacensībās, vējam katru dienu pastiprinoties. Konkurence bija ievērojama, tajā skaitā ILCA 6 jahtu klasē startēja lietuviešu leģenda Gintare Volungeviciute Scheidt.
Vislielākais dalībnieku skaits bija ILCA 4 jahtu klasē, kurā startēja Alise – 167 burātāji no 7 valstīm. ILCA 6 jahtu klasē, kas ir olimpiskā sieviešu jahtu klase un kurā piedalījās Marta, startēja 41 burātāja no 10 valstīm.
Pirmās divas dienas notika kvalifikācijas braucieni, ceturtdien tikai 1 brauciens. Atgriežoties krastā jau krēslā, kad saule aiz kalniem, bet piektdien, sākot 9.30 no rīta, 3 braucieni. Martai sanāca brīvdiena, jo Radialu (ILCA 6) floti izsūtija krastā pārāk stipra vēja dēļ.
Piektdienas vakarā tika paziņoti sadalījumi flotēs. Sestdien notika 2 finālbraucieni. Alise startēja zelta flotē un atšķirība no iepriekšējām dienām bija ļoti liela, līmenis bija daudz augstāks. Alise braucienos finišēja 43. un 39. un rezultātā izcīnīja 56. vietu kopvērtējumā, tādejādi apsteidzot vairāk kā 110 konkurentus.
Marta finālā turpināja startēt tajā pašā flotē, kas bija Radial sievietēm un, neskatoties uz otrajā dienā izlaistajiem diviem braucieniem, ierindojās 38 vietā.
Svētdien no rīta, ieraugot ezeru mazliet sabijāmies, jo vējš bija patiešām stiprs, taču pirms startiem izgājām treniņā un tikmēr vējš bija mazliet norimies un devāmies startēt. Starti svētdien notika tikai olimpiskajām klasēm un zelta flotēm.
Nevar pat aprakstīt atvieglojumu, atnākot krastā pēc 4 ļoti aukstām un grūtām sacensību dienām, un par saviem personīgajiem sasniegumiem. Laikam jāpiemin arī, ka pirms šīm sacensībām Marta nebija burājusi 2 mēnešus un Alise mēnesi.
Tā nu sākotnēji to nemaz negaidot un minimāli sagatavojušās nonācām sacensībās Gardas ezerā. Paldies trenerei Ausra Mileviciute par palīdzību un atbalstu.

ILCA 4 rezultāti (tikai Zelta flote): 6187fac58618a.pdf (italialaser.org)

ILCA 6 rezultāti: 6187fa70dc86d.pdf (italialaser.org)

Teksts: Alise Riekstiņa un Marta Kaugare