Igaunijas Optimist kausa 1. posms

Facebook
Twitter
WhatsApp
E-pasts
Gatavojoties startiem Pasaules un Eiropas čempionātos, astoņi Jauniešu burāšanas kluba Jūrmala sportisti – Ansis, Gustavs, Elizabete, Otto, Elza, Jēkabs, Ņikita un Artūrs un viens Burāšanas akadēmija/ klubs 360 burātājs Artis piedalījās Igaunijas Optimist kausa 1.posmā Sāremā 26.-28.maijā. Jūrmalniekiem šī bija pirmā reize šajā akvatorijā, tādēł bija daudz jauna, ko apgūt un pierast.
Burātāji azina, ka pirmajā dienā bija labs vējš, 8-9 metri sekundē, brāzmās ap 12 metri sekundē. Dienas laikā vējš mainījās un tiesnešiem vajadzēja pārlikt distanci, taču kopā notika plānotie 3 starti. Otrajā dienā bija ļoti sarežģīti apstākłi – no stipra vēja, līdz bezvējam, turklāt ļoti mainīgs, kas burātājiem bieži bija laimes spēle. Kā atzina sportisti – vēl trakāk kā Lielupē. Distances laikā bija negaidīta rotācija konkurencē gan zēnu, gan meiteņu grupās. Augumā un svarā specīgie igauņu burātāji, kurus mūsu burātāji iepriekšējās sacensībās Pernavā atstāja sev aiz muguras, priekš jūrmalniekiem jaunā akvatorijā, šerpos viļņos un specīgajās vēja brāzmās, izrāvās mūsējiem pa priekšu. Trešajā dienā, pēc divu stundu gaidīšanas, starti tika atcelti, jo vējš jau no rīta bija ļoti stiprs un turpināja pieaugt, turklāt vēja virziens loti sarežģīja iziešanu un tiesneši pieņēma lēmumu startus atcelt. Līdz ar to kopā notika 6 starti 87 burātāju flotē.
Sportistu atziņas pēc sacensībām mājupceļā – Ansis, Elizabete un Gustavs atzīst, ka bija interesanti minēt vēja maiņas, dažkārt riskēt un cerēt uz veiksmi, kas dažreiz izdevās, dažreiz ne. Ļoti bija jākoncentrējas un visu laiku jādomā līdzi katra nākamā darbība. Liels ieguvums bija strādāt uz asajiem viļņiem.
Konkurenti bija labākie igauņu optimist burātāji, ļoti izturīgi, bet dažkārt arī viņiem gadījās neveiksmes.
Elza atzīst, ka bija nepieredzēti laika apstākļi, īsta veļas mašīna, bet labs treniņš.
Otto visspilgtāk palicis prātā, ka pēdējā sestajā braucienā, finišā kreicē, pietrūka spēki noturēt 5.vietu.
Artūrs ievēroja, ka vējš nāca negaidīti mainīgos pastiprinājumos un katrs bija atšķirīgs.
Ņikitam ļoti patika tieši laika apstākļi – stiprs vējš un mainīgie viļņi, jo tas prasīja daudz gan fiziskā gan mentālā spēka, lai savaldītu laivu.
Arī Jēkabs vislabāk atceras dīvaino vēju un viļņus.
Ārpus sacensībām sportisti satikās ar pazīstamajiem igauņu burātājiem un pēc startiem kopā devās pastaigās pa Kuressares pils mūriem.
Lieki piebilst, ka papildus regatei, gan turpceļā, gan atpakaļceļā, kā arī iznākot krastā, bija aktīvi jāseko Latvijas izlases hokeja spēlēm, kas vēl piedeva īpašu noskaņu un cīņassparu.
Paldies izlases trenerim Dāvim, vecākiem, kas nodrošināja bērnu un laivu transportu un visiem, kas atbalstīja un juta līdzi.