Lietuvas kauss 2023

Facebook
Twitter
WhatsApp
E-pasts
No 26. – 28. maijam 6 Jūrmalas  burātāji piedalījās Lietuvas Kausā, Nidā. Laika apstākļi sacensībās bija ļoti sarežģīti, bet tādēļ jo labāka iespēja uzlabot savas prasmes un pieredzi.

Lietuvas Kauss lietuviešu burātājiem bija pēdējais atlases posms uz Eiropas čempionātu, distance bija gandrīz stundu gara un konkurence pamatīga. Neskatoties uz to, ka mūsu komandā visi bija tiko no U12 izaugušie un jaunāki, turējāmies braši 🙂

Pirmajā dienā vējš bija ļoti brāzmains, stabili 10 un brāzmās līdz 13 m/s! Bija gan apgāšanās, gan nemitīga smelšanās un tas izrādījās liels izaicinājums mūsu jaunākajām meitenēm. Toties Nikola, Anna un Ralfs cīnījās ko spēja. un noburāja visus trīs pirmās dienas braucienus. Sestdien vējš jau bija mierīgāks, pirmajā braucienā ļoti mainīgs un pavājš, taču ar katru braucienu kļuva nedaudz stiprāks. Pēc pirmā kopīgā falšstarta visi pārējie starti notika ar melno karogu, kas dubultoja spriedzi. Nikola Kamergrauze pēc sešiem braucieniem, 60 laivu kopvērtējumā ieņem 9. vietu, Ralfs Brencis, šodienas pēdējā braucienā visu distanci noburāja un finišēja otrais, un kopvērtēumā ir 22, Anna Ramiņa 39, Tīna Vēze 41, bet Amēlija Apšāne 44. vietā.
ILCA 6 jahtu klasē Šārona Caune, 27 dalībnieku konkurencē ir sestā un otrā meiteņu ieskaitē!
Pēdējā diena bija gandrīz perfekta, 5 -7 m/s sākumā un 5-4 beigās, DR vējš, neliels vilnis un brīnišķīgs laiciņš. Vējš gan pagrozījās un tādejādi brīžam “sajauca kārtis”, bet tas viss pieder pie lietas. Krastā likās, ka vējš ir par stipru, taču izejot uz ūdens izrādījās, ka nemaz nav tik traki :)Tīnai izdevās pat ļoti labi, abos braucienos 16 vieta! Arī Annai un Amēlijai trešā diena bija veiksmīgākā, abas atzina, ka jau izdodas 🙂 Nikolai un Ralfam vakar nedaudz nepalaimējās, Nikolai otrajā braucienā īsi pirms starta signāla neveiksmīgi sanāca iekrist “sendvičā”, kad laivas saskrēja apkārt no visām pusēm un izrauties no tādas pozīcijas ir diezgan bezcerīgi, bet Ralfu pēc ļoti laba starta(Ralfam lieliski izdevās gandrīz visi starti), pamatīga vēja maiņa distances vidū atmeta diezgan tālu atpakaļ. Ļoti laba pieredze un savu spēju pārbaude, jo visiem Jūrmalas optimistiem tā bija jauna akvatorija, un sarežģīti vēja apstākļi.

Vislabāk izdevās Nikolai Kamergrauzei, 60 jahtu konkurencē 11. vieta un 6. vieta U16 meiteņu ieskaitē. Ralfam Brencim 22. vieta, Tīnai Vēzei 31. kopv., 4. U 12 meieteņu ieskaitē un 6 U12 kopvērtējumā. Annai Ramiņai 14. vieta meiteņu ieskaitē un 34. kopvērtējumā. Amēlija Apšāne 6. vietā U 12 meiteņu ieskaitē, 19. meitenēm un 44. kopvērtējumā. Šāronai Caunei ILCA 6 jahtu klasē 27 laivu konkurencē 3. vieta meiteņu ieskaitē un 8. kopvērtējumā. Par jauniešu sacensību iespaidiem Lietuvas Kausā skatieties Tīnas mammas skaistajā video reportāžā!

Rezultāti: chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://cdn.regattas.eu/…/3340b9e49377f3d48be71dac1dfe5
ILCA 6 chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://cdn.regattas.eu/…/05d41d33f8ae871e32e9665489b5d