Jūrmalas jaunie burātāji gūst ievērojamus panākumus vietējās un starptautiskās sacensībās

Facebook
Twitter
WhatsApp
E-pasts

Jūrmalas Sporta skolas burātāji augustā guvuši vērā ņemamus panākumus vairākās pašmāju un starptautiskās sacensībās.

Latvijas atklātajā čempionātā burāšanā, kas augusta vidū norisinājās Liepājā, Jūrmalas Sporta skolas burātāji bija visdaudzskaitlīgākā komanda. Jūrmalas godu čempionātā pārstāvēja 28 labākie kluba burātāji un mājās pārveda deviņas medaļas. Optimist klasē U16 grupā un U12 grupā tika nosargāti čempiona tituli (Jūlijs Kaugars un Ansis Čodars), nosargātas 2. un 3. vieta U12 grupā (Elizabete Lībķena un Lauma Riekstiņa) un iegūta 3. vieta U16 grupā (Elza Marija Ciema). Arī Laser klasē tika iegūtas 3. godalgotas vietas (Jēkabs Čodars Laser 4,7 klasē 3. vieta puišu ieskaitē, Šarona Caune Laser 4,7 klasē 2. vieta meiteņu ieskaitē, Jete Mezīte Laser Radial 3. vieta meiteņu ieskaitē).

Jūrmalnieki ļoti veiksmīgi startēja arī Latvijas kausa posma Rīgas kausa sacensībās Optimist jahtu klasē 21.- 22. augustā. Sacensību galvenā trofeja – ceļojošais kauss, atkal aizceļoja uz Jūrmalu – to ieguva Gustavs Plato, kuram pirmā vieta arī U12 grupā, bet sacensību kopvērtējumā uz pjedestāla arī kāpa jūrmalnieki – Toms Andrejevs 2. vietā un Gabriels Civjans – 3. vietā. Arī meiteņu kopvērtējumā Rīgas kausā triumfēja jūrmalnieces: 1. vieta Elzai Ciemai, otrā – Elzai Reneslācei, 3. – Alisei Rupenheitei. U12 meiteņu ieskaitē 1. vietā bija Elza Reneslāce, otrā – Lauma Riekstiņa un trešā – Nikola Kamergrauze. U10 ieskaitē pirmā Tīna Vēze, otrā – Amēlija Apšāne, turklāt abām meitenēm šīs bija pirmās sacensības, kas noburātas godam.

19.-22. augustā jūrmalnieki pārstāvēja Latviju un Jūrmalu arī Igaunijas atklātajā čempionātā Tallinā, pierādot sevi starptautiski. Jūlijs Kaugars 92 optimist jahtu konkurencē sīvā cīņā un sarežģītos apstākļos ieguva 2. vietu, savukārt Ansis Čodars kļuva arī par Igaunijas čempionu U12 ieskaitē, iegūstot 1. vietu, bet Elizabete Lībķena ieguva 9. vietu U12 grupā.

Šis gads Latvijai jauniešu burāšanā ir īpašs, jo augustā Dublinā Pasaules čempionātā izskanēja Latvijas himna par godu Mārtiņam Attillam, kurš ieguva 1. vietu Laser 4,7 klasē. Mārtiņš savas burāšanas gaitas sāka Jūrmalā pie treneres Ināras Ailes. Arī jaunākajā Optimist jahtu klasē Ināra Ailes un Jura Aiļa audzēkņi no Jūrmalas burātāju saimes šogad tika iekļauti Latvijas komandā dalībai Pasaules un Eiropas čempionātos. Šogad ar Jūrmalas pilsētas domes atbalstu ir uzsākta jauniešu burāšanas bāzes izveide tuvāk jūrai Jūrmalas ostas teritorijā, kas dod iespēju uzlabot treniņu apstākļus, izmantojot gan jūras, gan Lielupes grīvas akvatoriju.

Ieva Lībķena
Informatīvais izdevums “Jūrmalas Avīze” 2021. gads