ILCA Eiropas Kausa Vācijas posms

Facebook
Twitter
WhatsApp
E-pasts

No 7. līdz 10. jūlijam Varnemundē, Vācijā norisinājās ikgadējais Eiropas kausa posms ILCA klasēs. Jūrmalu pārstāvēja Jete Mezīte, ILCA 6, Šārona Caune un Marta Rupenheite, abas ILCA 4 jahtu klasē.

Pašu burātāju iespaidi par sacensībām.

Jau nedēļas sākumā, skatoties vēja prognozi, bija skaidrs, ka šīs sacensības būs īsts pārbaudījums visiem sportistiem. Diemžēl, drošības apsvērumu un ekipējuma trūkuma dēļ, sacensību galvenajiem tiesnešiem izdevās noorganizēt vien 3 startus. Neskatoties uz to, visi sportisti izmantoja fantastiskos laika apstākļus, lai treneru pavadībā dotos uz ūdens, apvienojoties ar citu valstu sportistiem un pavadītu kvalitatīvus treniņus dienās, kad starti tika atcelti. Līdz ar to šīs sacensības bija izcila pieredze un liels fiziskais pārbaudījums Latvijas sportistiem.

Latviju pārstāvēja seši sportisti.

Augstāko sniegumu parādīja Emīls Haralds Amsils (Sporta burāšanas akadēmija), kurš ILCA 4 klasē, U-18 zēnu kategorijā izcīnīja otro vietu. Savukārt Šārona Alīda Caune un Marta Līva Rupenheite (JSS Jūrmala) tajā pašā jahtu klasē U-18 meiteņu kategorijā izcīnīja 3. un 4. vietu(7. un 9. vietu meiteņu kopvērtējumā)

ILCA 6 jahtu klasē Latviju pārstāvēja Jete Mezīte (JSS Jūrmala), kura izcīnija 1. vietu U-17 meiteņu kategorijā un 14. vietu  meiteņu kopvērtējumā

Sacensībās piedalījās arī Latvijas izlases ILCA 7 sportisti: Roberts Štāls- Buls un Kārlis Junkers. Roberts izcīnija 13. vietu U-21 vīriešu kategorijā, savukārt Kārlis Junkers finišēja 11. vietā U-19 vīriešu kategorijā.

Pēc aizvadītām četrām dienām Jetes Mezītes iespaidi pēc sacensībām: “Domāju, ka mērķi tika sasniegti, un visi ieguvām fantastisku pieredzi, burājot viļņos. Pāris apgāšanās distances laikā deva pareizo sajūtu, ka strādāju ar maksimālu atdevi un gāju tuvāk savām robežām. Akvatorija bija jauna, taču iegūtās iemaņas noteikti noderēs turpmākajās sacensības.

Vērts uzslavēt augsti sagatavoto glābēju komandu, kas bija blakus visu sacensību laiku un tiešām kompetenti spēja palīdzēt ikvienam izaicinošās situācijās.”

Šārona Caune atzīst: “Man ļoti patika burāt lielā flotē, es pilnībā izbaudīju apstākļus gan treniņos, gan sacensību dienā. Iepriecināja iespēja iepazīties ar citu valstu burātājiem, kā arī strādāt kopā ar treneri Esteri Kumpiņu. Šīs sacensības bija interesanta un noteikti vērtīga pieredze.”

Marta Rupenheite saka “Jau pirmajā dienā ieguvu jaunus draugus no visas Eiropas, ar kuriem dalījāmies pieredzē un pavadījām brīvos vakarus. Šīs sacensības deva lielāku pārliecību un drošības sajūtu uz laivas stipra vēja apstākļos.”

Kopā ar JSS Jūrmalas sportistiem devās pieredzējusī sportiste – Estere Kumpiņa, kura piekrita trenēt audzēkņus šajās sacensībās. Viņas galvenā atziņa: “Manuprāt, sportistiem šī bija lieliska pieredze trenēt spējas braukt lielos viļņos un spēcīgā vējā (8-10m/s). Man ir liels prieks par meitenēm, jo, ja pirms gada šādi apstākļi viņu prātos klasificētos kā “izdzīvošana”, tad tagad redzu degsmi viņu acīs un tiešām lielu prieku sērfojot pa viļņiem un cīnoties uz starta līnijas ar 70 sportistiem. Protams, ir nepieciešams trenēties vairāk šādos apstākļos, lai sasniegtu augstākus rezultātus kopvērtējuma ieskaitē, taču viņas ir uz pareizā ceļa un esmu pārliecināta, ka šīs sacensības deva daudz vērtīgu mācību stundu, kuras meitenes izmantos nākotnē”.

Tekstu sastādīja Jete Mezīte

Rezultāti ILCA 4 meitenēm U18 https://www.manage2sail.com/ch/event/WarnemuenderWoche2022#!/results?classId=ILCA4w

ILCA 4 meiteņu kopvērtējums https://www.manage2sail.com/ch/event/WarnemuenderWoche2022#!/results?classId=ILCA4w

ILCA 6 meitenēm U17 https://www.manage2sail.com/ch/event/WarnemuenderWoche2022#!/results?classId=ILCA6w

ILCA 6 meitenēm https://www.manage2sail.com/ch/event/WarnemuenderWoche2022#!/results?classId=ILCA6w